Chela-Mag B6 Forte MEga Caps

Chela-Mag B6 Forte Mega Caps

Chela-Mag B6® Forte Mega Caps® to suplement diety zawierający wysoko przyswajalną formę magnezu w postaci chelatu aminokwasowego Albion™ (diglicynian magnezu), wzbogacony witaminą B6. Chelat aminokwasowy magnezu Albion™ jest całkowicie hipoalergiczny (nr patentu US 7,838,042), co jest niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa przyjmowania preparatu.

Wyjątkowy i innowacyjny suplement diety wyprodukowany przez firmę farmaceutyczną Olimp Laboratories został nagrodzony Złotym Medalem ALBION™, Nagrodą Profesorów Farmacji 2009 i Złotym Godłem Quality International 2009.

Badania naukowe udowodniły, że magnez:

  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni
  • przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego
  • uczestniczy w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych
  • przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia
  • uczestniczy w utrzymaniu zdrowych kości i zębów
  • bierze udział w utrzymaniu równowagi elektrolitowej
  • zaangażowany jest w prawidłowy metabolizm energetyczny oraz pomaga w prawidłowej syntezie białek

Olimp MEGA CAPS®/MEGA CAPSULES® – pierwsze, oryginalne, jedyne
Oznaczenia “MEGA CAPS” i “MEGA CAPSULES” to znaki towarowe, które zostały zarejestrowane na rzecz firmy farmaceutycznej Olimp Laboratories w Urzędzie Patentowym RP jako pierwsze, odpowiednio od 2004 i 2006 roku. Dodatkowo słowny znak towarowy „MEGA CAPS” poddany został procedurze międzynarodowej w 26 krajach na całym świecie i do tej pory został zarejestrowany w 17 krajach. Również znaki towarowe słowno-graficzne MEGA CAPS®/MEGA CAPSULES® zostały przez nas zgłoszone do rejestracji w trybie międzynarodowym w wielu krajach, również poza Europą.

Zastosowanie

Preparat przeznaczony: jako uzupełnienie codziennej diety w magnez, w szczególności dla osób wykazujących zwiększone zapotrzebowanie na magnez – wykonujących intensywną pracę fizyczną jak i umysłową, uprawiających sport, pijących kawę, alkohol.

Składniki

Informacja żywieniowa1 kapsułka
Magnez250 mg (66%*)
Witamina B62 mg (143%*)

* RWS – referencyjna wartość spożycia.

Składniki: diglicynian magnezu (chelat aminokwasowy magnezu Albion™), maltodekstryna, tlenek magnezu, stearynian magnezu – substancje przeciwzbrylające, chlorowodorek pirydoksyny (wit.B6), kapsułka (żelatyna – składnik otoczki).

Dawkowanie

Zalecana dzienna porcja: 1-2 kapsułki dziennie po posiłku popijając dużą ilością wody i/lub na ok. 1 godz. przed snem lub inaczej po konsultacji
z lekarzem.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia.Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.